bijeenkomst | 
Bijeenkomst 

Naam
Voorlichtingsbijeenkomst IBAN/SEPA

Datum
21-6-2012

Aanvang
15:30 uur

Accommodatie
Regardz Nieuwe Buitensociëteit
Stationsplein 1
Zwolle

Omschrijving
'De interne Europese markt voor betalingsverkeer komt er aan.' U hoorde of las wellicht eerder al iets over IBAN of SEPA. Nu ligt de invoeringsdatum echter officieel vast.
Met ingang van 1 februari 2014 is er één Europese betaalmarkt, de Single Euro Payments Area oftewel SEPA. Voor iedereen gaan dezelfde Europese standaarden in het betalingsverkeer gelden, de langere IBAN bankrekeningnummers en de Europese standaarden voor girale overschrijvingen en automatische incasso's. Iedereen - dus ook alle ondernemingen - moet vóór 1 februari 2014 klaar zijn met de aanpassingen die de overgang vraagt. Niet op tijd klaar met de noodzakelijke aanpassingen? Dan kunt u niet meer betalen en erger nog, men kan geen geld meer naar u overmaken!

Eén interne markt voor betalingsverkeer in Europa is een goede zaak. Immers, betalen over de grens wordt net zo gemakkelijk en betrouwbaar als het nu al binnen Nederland is. Het maakt het betalingsverkeer efficiënter en uiteindelijk voordeliger. En inkopen en verkopen in eurolanden wordt voor ondernemers, ook via internet, even eenvoudig als cash betalen met de euro al was.

De voorbereidingstijd is echter kort. Als ondernemer heeft u ca. anderhalf jaar de tijd om alle aanpassingen te doen. Dat lijkt nog even weg, maar is dat in de praktijk niet. Ook ruim 800.000 van uw collega-ondernemers moeten software, (salaris)administratie en contracten aanpassen en wie niet op tijd begint loopt grote kans over een klein jaar in een (dure) file terecht te komen.

Onze dringende boodschap aan alle ondernemers - groot, midden en klein - is dan ook om tijdig (vóór het eind van de zomer 2012) een inventarisatie en planning te maken van de noodzakelijke aanpassingen in het bedrijf. En daarmee te beginnen want 1 februari 2014 is dichterbij dan u denkt.

Naar aanleiding van de zeer grote belangstelling voor de informatiebijeenkomst voor ondernemers over IBAN/SEPA op 17 april jl. in Den Haag hebben VNO-NCW, MKB-Nederland en De Nederlandsche Bank besloten op korte termijn een extra bijeenkomst te organiseren.

De bijeenkomst wordt gehouden op:
donderdag 21 juni 2012 bij Regardz Nieuwe Buitensociëteit te Zwolle.

Het globale programma van de bijeenkomsten ziet er als volgt uit:

15.30 uur Ontvangst
16.00 uur Opening door de middagvoorzitter
16.05 uur Einddatum 1 februari 2014: wat gaat er voor bedrijven veranderen?
Inleider nog niet bekend.
Over anderhalf jaar betalen we via rekeningnummers met IBAN en met SEPA girale producten en de SEPA automatische incasso. IBAN/SEPA raakt de hele bedrijfsvoering, meer dan alleen het betalingsverkeer. Wat verandert er allemaal en hoe pak je de overstap als ondernemer tijdig en zo efficiënt mogelijk aan? In vogelvlucht door a) bewustwording, b) inventariseren en c) plannen van werkzaamheden en klaar vóór 1-2-2014!
Wat verandert in uw girale betalingsverkeer met klanten en banken?
Inleider nog niet bekend.
Betalen doen we via verschillende betaalproducten (overschrijvingen, acceptgiro, FINBOX, e.d.), zowel via internet als via papier. Hoe veranderen deze producten en wat vergt dat aan aanpassingen in uw onderneming?
Wat betekent de overgang voor de Europese automatische incasso?
Inleider nog niet bekend.
Er zijn verschillende veranderingen in het gebruik van de automatische incasso’s, zowel Business-to-Consumer als Business-to-Business (spelregels, af te sluiten incassocontracten met banken, machtigingen en aanlevering van opdrachten aan banken en reporting). Wat betekent dat voor uw bedrijfsvoering?
Aanpassingen in software(pakketten) zoals boekhoud- en factureringsprogramma’s en betalingsapplicaties e.d.
Inleider nog niet bekend.
Bankrekeningnummers worden langer (IBAN), van minimaal 18 in Nederland tot maximaal 31 digits in andere landen. Past dat in de software? En bij je klanten? Hoe simpel of juist complex is het aanpassen van de betrokken software? Dat verschilt per bedrijf. Standaardsoftware of op maat gemaakt? Wel of geen onderhoudscontract? De werkzaamheden kunnen variëren van "wordt meegenomen bij de up-date tot over (moeten) stappen op nieuwe software".
SEPA-ervaringen vanuit de praktijk.
Inleider nog niet bekend.
Ervaringen vanaf de werkvloer, plannen en uitvoeren, waar loop je tegenaan, zijn er valkuilen, wat gaat eenvoudig, wat niet?
18.00 uur Borrel en napraten

De toegangsprijs bedraagt € 55,00 (excl. 19% BTW) per persoon. Dit bedrag wordt via een éénmalige machtiging van uw rekening afgeschreven.

Aanmelden
Aanmelden voor de bijeenkomst via VNO-NCW, Den Haag. Inlichtingen kunt u verkrijgen bij mw. C.J.M. Dellemijn, tel. 070-3490374; e-mail: dellemijn@vno-ncw.nl.

Kort voor de bijeenkomst ontvangt u een bevestiging van uw aanmelding met het definitieve programma en een routebeschrijving.

Opmerking

Donderdag 21 juni 2012
Voorlichtingsbijeenkomsten inzake IBAN/SEPA: het nieuwe betalingsverkeer!
Regardz Nieuwe Buitensociëteit
Stationsplein 1
Zwolle

Meer informatie via VNO-NCW Den Haag, 070-3490374 (zie hierboven)
Niet via Ledennet

Let op:
Leden die een uitnodiging hebben ontvangen voor deze bijeenkomst dienen in te loggen om zich aan te melden.

Geen uitnodiging ontvangen, maar wel geïnteresseerd?
Neem contact op met het verenigingsbureau in Apeldoorn, e-mail, telefoon 055-5222606.